Matematik Öğretmenliği Maaşları 2014

Matematik Öğretmeni olan veya Matematik Öğretmeni olmayı düşünen öğrenci arkadaşların aramaları üzerine bu yazımızda Matematik Öğretmenlerinin ne kadar maaş aldıklarını paylaşacağız.

 

Aslında branşlar arasında Matematik, İngilizce veya Fen Bilgisi vs. olarak farklılıklar yoktur. Bir öğretmenin ne kadar maaş aldığı görev yaptığı yıla ve kademesine göre değişiklik gösterir.

 

Aşağıda sizlerle kaç yıllık bir öğretmenin ne kadar maaş aldığını paylaşacağız.

 

Bu ücretlere eğer bir öğretmen haftada 30 saat derse giriyorsa 500 tl civarında ek ders ücreti de eklenecektir.

 

ogretmen-maaslari-2014


banner
 1. Sanem diyor ki:

  Ben de Lise Matematik öğretmeni olmak istiyorum ama bir Lise matematik öğretmeni günde ya da haftada kaç derse girmesi gerekiyor? 30 derse girince ek ders ücreti alıyor yazmışsınız. Normali nedir?

  • Matematik Öğretmeni diyor ki:

   Öğretmenler 21 Saat maaş karşılığı derse girerler. Tabloda verilen maaşları haftada 21 ders içindir. Haftada 30 saate kadar derse girebilir isterse. Bu durumda haftada 9 saat fazladan derse girmiş olur. Ayda 36 saat eder. 1 ek ders kaşılığı ortalama 9 tl dir. Ve her 10 derste 1 ders fazla yazılır. Kabaca hesap yapacak olursak yeni başlayan bir matematik öğretmeni haftada 30 saat derse girerse 2400-2500 tl ücret alır.

 2. Derya diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben Matematik Bölümü 3.sınıf öğrencisiyim. Derece/Kademe konusunu biraz açar misiniz. Yeni başlayan öğretmenler için 9/1 nedir ?

 3. furkan diyor ki:

  ilköğretim matematik ögretmenligini önerirmisiniz ? Arada kaldım biraz ben seviyorum ama iyi diyende var kötü diyende .

 4. özlem diyor ki:

  gaziantep üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği sizce nasıl tavsiye eder misiniz ?

 5. Gaye diyor ki:

  Ben sınıf öğretmenliği 2.sınıf öğrenciyim. Geçen sene sınava girdim ama asıl amacım mat öğretmenliğiydi olmadı. Sizce tekrar hazırlanmalı mıyım hayallerimin Peşine gitmeli miyim sene kaybıma rağmen ?

Bu Yazı Hakkında Birşeyler Demek İstermisiniz?

Matematik - sitemap - iletişim - reklam