1 kilo mandalina 3 TL ve 1 kilo elma 2 TL’dir. 3 kilo mandalinanın

Soru: 1 kilo mandalina 3 TL ve 1 kilo elma 2 TL’dir. 3 kilo mandalinanın fiyatının 5 kilo elmanın fiyatına oranı kaçtır?

Cevap: 3 kilo mandalina 3×3 = 9 tl dir.

5 kilo elma 2×5 = 10 tl dir.

Bunların birbirlerine oranları ise 9/10 olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.