16 Nisan Eba TV Uzaktan Eğitim Ders Programı

16 Nisan 2020 Perşembe Günü için  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TRT Eba Tv Uzaktan Eğitim Ders Programı açıklantı arkadaşlar. İlokul, Ortaokul, Lise, AİHL, İHO, Uyum Sınıfı  düzeyinde açıklanan ders programı sayesinde derslerinize düzenli bir program çerçevesinde çalışabilirsiniz.

A.çklanan ders programı 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf, 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf, 12. Sınıf ları içindir arkadaşlar.

16 Nisan İlkokul Ders Programı

09:00 HAYAT BİLGİSİ-1 Ülkemizde Hayat-Doğal ve Turistik Yerler-2
09:30 TÜRKÇE-1 Milli Mücadele ve Atatürk- Çanakkale (Çizgi Film)
10:00 HAYAT BİLGİSİ-2 Ülkemizde Hayat-Ülkemize Göç Edenler-2
10:30 TÜRKÇE-2 Sağlık ve Spor- Cirit Oyunu
11:00 HAYAT BİLGİSİ-3 Ülkemizde Hayat -Tarihi ve Doğal Güzelliklerimiz-2
11:30 FEN BİLİMLERİ-3 Canlılar Dünyasına Yolculuk-Milli Parklar ve Doğal Anıtlar
12:00 İNGİLİZCE-4 My Clothes-3
12:30 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ-4 Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Mekke ve Medine Yılları 2
13:00 İYEP MATEMATİK (Tekrar) Çarpma/Bölme
13:30 UYUM İÇİN TÜRKÇE Alışveriş Mekanları ile metinler
14:00 AİLE BİLGİLENDİRME Özel Eğitim Öğrencilerinin Ailelerine Yönelik Bilgilendirme
14:30 HAYAT BİLGİSİ-1 (Tekrar) Ülkemizde Hayat-Doğal ve Turistik Yerler-2
15:00 TÜRKÇE-1 (Tekrar) Milli Mücadele ve Atatürk- Çanakkale (Çizgi Film)
15:30 HAYAT BİLGİSİ-2 (Tekrar) Ülkemizde Hayat-Ülkemize Göç Edenler-2
16:00 TÜRKÇE-2 (Tekrar) Sağlık ve Spor- Cirit Oyunu
16:30 HAYAT BİLGİSİ-3 (Tekrar) Ülkemizde Hayat -Tarihi ve Doğal Güzelliklerimiz-2
17:00 FEN BİLİMLERİ-3 (Tekrar) Canlılar Dünyasına Yolculuk-Milli Parklar ve Doğal Anıtlar
17:30 İNGİLİZCE-4 (Tekrar) My Clothes-3
18:00 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ-4 (Tekrar) Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Mekke ve Medine Yılları 2
18:30 İYEP MATEMATİK (Tekrar) Çarpma/Bölme
19:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Alışveriş Mekanları ile metinler
19:30 AİLE BİLGİLENDİRME (Tekrar) Özel Eğitim Öğrencilerinin Ailelerine Yönelik Bilgilendirme

16 Nisan Ortaokul Ders Programı

09:00 TÜRKÇE-5 Hikâye ve Masal Türü / Hikâye Unsurları
09:30 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ-5 Mimarimizde Dinin İzleri 2
10:00 TÜRKÇE-6 Bağlaçlar, Geçiş ve Bağlantı İfadeleri
10:30 MATEMATİK-6 Üçgen ve Paralelkenarda Alan (Soru Çözümü)
11:00 TÜRKÇE-7 Söz Sanatları
11:30 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ-7 Din Anlayışındaki Yorum Farklılıklarının Sebepleri
12:00 TÜRKÇE-8 Düşünceyi Geliştirme Yolları (Özet ve Soru Çözümü)
12:30 MATEMATİK-8 Eşitsizlikler-2
13:00 ARAPÇA-8 Spor Çeşitleri
13:30 UYUM İÇİN TÜRKÇE Alışveriş Mekânları ve Metinler
14:00 AİLE BİLGİLENDİRME Özel Eğitim Öğrencilerinin Ailelerine Yönelik Bilgilendirme
14:30 TÜRKÇE-5 (Tekrar) Hikâye ve Masal Türü / Hikâye Unsurları
15:00 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ-5 (Tekrar) Mimarimizde Dinin İzleri 2
15:30 TÜRKÇE-6 (Tekrar) Bağlaçlar, Geçiş ve Bağlantı İfadeleri
16:00 MATEMATİK-6 (Tekrar) Üçgen ve Paralelkenarda Alan (Soru Çözümü)
16:30 TÜRKÇE-7 (Tekrar) Söz Sanatları
17:00 DİN KÜLTÜRÜ ve AHLAK BİLGİSİ-7 (Tekrar) Din Anlayışındaki Yorum Farklılıklarının Sebepleri
17:30 TÜRKÇE-8 (Tekrar) Düşünceyi Geliştirme Yolları (Özet ve Soru Çözümü)
18:00 MATEMATİK-8 (Tekrar) Eşitsizlikler-2
18:30 ARAPÇA-8 (Tekrar) Spor Çeşitleri
19:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Alışveriş Mekânları ve Metinler
19:30 AİLE BİLGİLENDİRME (Tekrar) Özel Eğitim Öğrencilerinin Ailelerine Yönelik Bilgilendirme

16 Nisan Lise Ders Programı

09:00 BİYOLOJİ-9 Hücre Zarından Madde Geçişleri
09:30 FİZİK-9 Öz Isı ve Isı Sığası Kavramları
10:00 BİYOLOJİ-10 Abiyotik ve Biyotik Faktörler
10:30 FİZİK-10 Aydınlanma
11:00 BİYOLOJİ-11 Üriner Sistem
11:30 FİZİK-11 Yüklü Parçacıkların Manyetik Alan İçindeki Hareketi
12:00 BİYOLOJİ-12 Nükleik Asitler
12:30 FİZİK-12 Açısal Momentum
13:00 MATEMATİK-12 Üstel ve Logaritmik Fonksiyonlarla Modellenebilen Problemler
13:30 EGZERSİZ SAATİ Egzersiz Hareketleri
14:00 DİNLER TARİHİ 12 Fener Rum Patrikhanesi, Türk Ortodoks Kilisesi
14:30 İSLAM KÜLTÜR ve MEDENİYETİ-12 Şehir ve Medeniyet İlişkisi
15:00 KELAM-12 Günümüzde Kelam İlmi 2
15:30 MAKİNE TEKNOLOJİSİ-10 Bilgisayar Destekli Çizim
16:00 SAĞLIK HİZMETLERİ 10 Meslek Esasları
16:30 BİYOLOJİ-9 (Tekrar) Hücre Zarından Madde Geçişleri
17:00 FİZİK-9 (Tekrar) Öz Isı ve Isı Sığası Kavramları
17:30 BİYOLOJİ-10 (Tekrar) Abiyotik ve Biyotik Faktörler
18:00 FİZİK-10 (Tekrar) Aydınlanma
18:30 BİYOLOJİ-11 (Tekrar) Üriner Sistem
19:00 FİZİK-11 (Tekrar) Yüklü Parçacıkların Manyetik Alan İçindeki Hareketi
19:30 BİYOLOJİ-12 (Tekrar) Nükleik Asitler
20:00 FİZİK-12 (Tekrar) Açısal Momentum
20:30 MATEMATİK-12 (Tekrar) Üstel ve Logaritmik Fonksiyonlarla Modellenebilen Problemler
21:00 EGZERSİZ SAATİ (Tekrar) Egzersiz Hareketleri
21:30 DİNLER TARİHİ 12 (Tekrar) Fener Rum Patrikhanesi, Türk Ortodoks Kilisesi
22:00 İSLAM KÜLTÜR ve MEDENİYETİ-12 (Tekrar) Şehir ve Medeniyet İlişkisi
22:30 KELAM-12 (Tekrar) Günümüzde Kelam İlmi 2
23:00 MAKİNE TEKNOLOJİSİ-10 (Tekrar) Bilgisayar Destekli Çizim
23:30 SAĞLIK HİZMETLERİ 10 (Tekrar) Meslek Esasları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.