17 Nisan Eba TV Uzaktan Eğitim Ders Programı

17 Nisan 2020 Cuma Günü için  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) TRT Eba Tv Uzaktan Eğitim Ders Programı açıklantı arkadaşlar. İlokul, Ortaokul, Lise, AİHL, İHO, Uyum Sınıfı  düzeyinde açıklanan ders programı sayesinde derslerinize düzenli bir program çerçevesinde çalışabilirsiniz.

A.çklanan ders programı 1. Sınıf, 2. Sınıf, 3. Sınıf, 4. Sınıf, 5. Sınıf, 6. Sınıf, 7. Sınıf, 8. Sınıf, 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf, 12. Sınıf ları içindir arkadaşlar.

17 Nisan İlkokul Ders Programı

09:00 TÜRKÇE-1 Okuma Metni (Masal)
09:30 HAYAT BİLGİSİ-1 Ülkemizde Hayat-Doğal ve Turistik Yerler-3 ve Kazanım Değerlendirme
10:00 İNGİLİZCE-2 Pets-3
10:30 HAYAT BİLGİSİ-2 Ülkemizde Hayat-Ülkemize Göç Edenler-3
11:00 İNGİLİZCE-3 Transportation-3
11:30 TÜRKÇE-3 Okuma Metni (Masal)
12:00 SOSYAL BİLGİLER-4 Etkin Vatandaşlık-Sorumluluk Üstleniyorum
12:30 FEN BİLİMLERİ-4 Aydınlatma ve Ses Teknolojileri-Işık Kirliliği Konu Değerlendirme
13:00 İYEP TÜRKÇE (Tekrar) Okuduğunu Anlama
13:30 UYUM İÇİN TÜRKÇE Genel Tekrar
14:00 TÜRKÇE Sözcük Bilgisi ve Okuma Yazma
14:30 TÜRKÇE-1 (Tekrar) Okuma Metni (Masal)
15:00 HAYAT BİLGİSİ-1 (Tekrar) Ülkemizde Hayat-Doğal ve Turistik Yerler-3 ve Kazanım Değerlendirme
15:30 İNGİLİZCE-2 (Tekrar) Pets-3
16:00 HAYAT BİLGİSİ-2 (Tekrar) Ülkemizde Hayat-Ülkemize Göç Edenler-3
16:30 İNGİLİZCE-3 (Tekrar) Transportation-3
17:00 TÜRKÇE-3 (Tekrar) Okuma Metni (Masal)
17:30 SOSYAL BİLGİLER-4 (Tekrar) Etkin Vatandaşlık-Sorumluluk Üstleniyorum
18:00 FEN BİLİMLERİ-4 (Tekrar) Aydınlatma ve Ses Teknolojileri-Işık Kirliliği Konu Değerlendirme
18:30 İYEP TÜRKÇE (Tekrar) Okuduğunu Anlama
19:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Genel Tekrar
19:30 TÜRKÇE (Tekrar) Sözcük Bilgisi ve Okuma Yazma
20:00 VELİ KUŞAĞI – BİZDEN

17 Nisan Ortaokul Ders Programı

09:00 İNGİLİZCE-5 Fitness-5
09:30 FEN BİLİMLERİ-5 Çevre Sorunlarına Yönelik Çıkarımlar
10:00 İNGİLİZCE-6 Bookworms-5
10:30 FEN BİLİMLERİ-6 Duyu Organları-2
11:00 MATEMATİK-7 Dörtgenler-3
11:30 FEN BİLİMLERİ-7 Bitki ve Hayvanlarda Büyüme ve Gelişme (Soru Çözümü)
12:00 İNGİLİZCE-8 Chores-2
12:30 FEN BİLİMLERİ-8 Solunum
13:00 KUR’AN-I KERİM Tecvit ve Tilavet Uygulamaları
13:30 UYUM İÇİN TÜRKÇE Genel Tekrar
14:00 MATEMATİK İşlemler
14:30 İNGİLİZCE-5 (Tekrar) Fitness-5
15:00 FEN BİLİMLERİ-5 (Tekrar) Çevre Sorunlarına Yönelik Çıkarımlar
15:30 İNGİLİZCE-6 (Tekrar) Bookworms-5
16:00 FEN BİLİMLERİ-6 (Tekrar) Duyu Organları-2
16:30 MATEMATİK-7 (Tekrar) Dörtgenler-3
17:00 FEN BİLİMLERİ-7 (Tekrar) Bitki ve Hayvanlarda Büyüme ve Gelişme (Soru Çözümü)
17:30 İNGİLİZCE-8 (Tekrar) Chores-2
18:00 FEN BİLİMLERİ-8 (Tekrar) Solunum
18:30 KUR’AN-I KERİM (Tekrar) Tecvit ve Tilavet Uygulamaları
19:00 UYUM İÇİN TÜRKÇE (Tekrar) Genel Tekrar
19:30 MATEMATİK (Tekrar) İşlemler
20:00 VELİ KUŞAĞI – BİZDEN

17 Nisan Lise Ders Programı

09:00 COĞRAFYA-9 Türkiye’nin İklimini Etkileyen Faktörler
09:30 İNGİLİZCE-9 World Heritage
10:00 COĞRAFYA-10 Türkiye’de Nüfusun Tarihsel Gelişimi / Türkiye’de Nüfus Dağılışını Etkileyen Faktörler
10:30 FELSEFE-10 Siyaset Felsefesinin Temel Problemleri, İdeal Düzen Arayışları
11:00 İNGİLİZCE-10 Food and Festivals
11:30 COĞRAFYA-11 Bacasız Sanayi: Turizm
12:00 FELSEFE-11 20. yy Felsefesinin Temel Özellikleri, Fenomenoloji, Hermeneutik
12:30 İNGİLİZCE-11 Sports
13:00 COĞRAFYA-12 Günümüz Dünyasından Geleceğin Dünyasına / Türkiye’de İşlevsel Bölgeler
13:30 İNGİLİZCE-12 Friendship
14:00 ARAPÇA-10 Türk İslam Büyükleri
14:30 MESLEKİ ARAPÇA-11 İbadetler ve Amaçları 2
15:00 MESLEKİ ARAPÇA-12 Medeniyet 2
15:30 YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ-10 Servis Hazırlıkları
16:00 MAKİNE TEKNOLOJİSİ-10 Temel İmalat İşlemleri
16:30 COĞRAFYA-9 (Tekrar) Türkiye’nin İklimini Etkileyen Faktörler
17:00 İNGİLİZCE-9 (Tekrar) World Heritage
17:30 COĞRAFYA-10 (Tekrar) Türkiye’de Nüfusun Tarihsel Gelişimi / Türkiye’de Nüfus Dağılışını Etkileyen Faktörler
18:00 FELSEFE-10 (Tekrar) Siyaset Felsefesinin Temel Problemleri, İdeal Düzen Arayışları
18:30 İNGİLİZCE-10 (Tekrar) Food and Festivals
19:00 COĞRAFYA-11 (Tekrar) Bacasız Sanayi: Turizm
19:30 FELSEFE-11 (Tekrar) 20. yy Felsefesinin Temel Özellikleri, Fenomenoloji, Hermeneutik
20:00 İNGİLİZCE-11 (Tekrar) Sports
20:30 COĞRAFYA-12 (Tekrar) Günümüz Dünyasından Geleceğin Dünyasına / Türkiye’de İşlevsel Bölgeler
21:00 İNGİLİZCE-12 (Tekrar) Friendship
21:30 ARAPÇA-10 (Tekrar) Türk İslam Büyükleri
22:00 MESLEKİ ARAPÇA-11 (Tekrar) İbadetler ve Amaçları 2
22:30 MESLEKİ ARAPÇA-12 (Tekrar) Medeniyet 2
23:00 YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ-10 (Tekrar) Servis Hazırlıkları
23:30 MAKİNE TEKNOLOJİSİ-10 (Tekrar) Temel İmalat İşlemleri

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.