3,5 kg bezelyeye 28 TL ödeyen Hasan Bey, bezelyenin

Soru: 3,5 kg bezelyeye 28 TL ödeyen Hasan Bey, bezelyenin kilosunu kaç TL’den almıştır?

Cevap: 3,5 kg bezelyeye 28 TL ödediğine göre

1 kg bezelyeye 28/3,5 = 8 tl ödeme yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.