Annem marketten 5 litresi 30 TL olan ayçiçeği yağından 40 litre alıyor.

Soru: Annem marketten 5 litresi 30 TL olan ayçiçeği yağından 40 litre alıyor. Bu durumda annem markete kaç TL öder?

Cevap: 40÷5 = 8 yapar. O halde annem, 5 litresi 30 TL olan ayçiçeği yağının 8 katını aldığında ne kadar tutacağını soruyorlar.

5 litresi 30 TL ise 40 litresi, 8×30 = 240 TL yapar arkadaşlar.

Bir cevap yazın