Aşağıda bir büfede satılan meyve sularının litre fiyatları verilmiştir.

Soru: Aşağıda bir büfede satılan meyve sularının litre fiyatları verilmiştir. 2 litre elma suyu, 1 litre portakal suyu ve 3 litre nar suyu ile hazırlanan karışım için kaç lira ödenir?

A) 80
B) 84
C) 92

Cevap: 2 litre elma suyu için; 2×10 = 20 TL

1 litre portakal suyu için; 18 TL

3 litre nar suyu için; 3×14 = 42 TL

Toplamda ise 20 + 18 + 42 = 80 TL ödenir karışıma.

Bir cevap yazın