Bir meyve suyunun yarım litresi 7 TL’dir.

Soru: Bir meyve suyunun yarım litresi 7 TL’dir. Bu meyve suyundan 5 litre alan Çiğdem kaç lira ödeme yapmalıdır?

A) 35
B) 50
C) 70

Cevap: Meyve suyunun yarım litresi 7 TL olduğuna göre, litresi 2×7 = 14 TL yapar.

1 litresi 14 TL olan meyve suyunun da 5 litresi;

6×14 = 70 TL yapar.

KategorilerGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir