Kilogram fiyatı 60 TL olan peynirin 4 kilogramı kaç liradır?

Soru: Kilogram fiyatı 60 TL olan peynirin 4 kilogramı kaç liradır?

A) 160
B) 200
C) 240

Cevap: 1 kilogram peynirin fiyatı 60 TL ise, 4 kilogram fiyatı;

4×60 = 240 TL yapar.

KategorilerGenel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir