Matematik Sıfırdan Nasıl Öğrenilir?

sıfırdan matematik
sıfırdan matematik

 

Konumuzun başlığını oluşturan bu soru bugünlerde en çok karşılaştığımız ve arama sonuçlarına göre en çok aranan sorulardan bir tanesi haline gelmiştir.

 

Matematik temelim yok, matematiği nasıl sıfırdan öğrenebilirim, sıfırdan matematik öğrenimi, matematik nasıl öğrenilir gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

 

Matematikte başarılı olabilmek için öncelikle matematiği sevmek gerekir. Sayfalarca matematik kitabını alıp okumaya başlamadan önce psikolojik olarak matematik öğrenmeye hazır olmalısınız. Bunun için de konu çalışmaya veya soru çözmeye başlamadan önce matematiğin mantığını anlatan sizi hazır duruma getirecek yazıları veya yayınları okumalısınız.

 

Kendinizi hazır hissettiğiniz anda çalışmaya başlamak için bir dakika bile durmayın. Seviyenize ve hedefinize göre en temel seviyeden anlatıma başlayan bir kitap temin ederek önce sözel olarak konuları okuyun. Öğrenme aşaması olarak adlandırabileceğimiz bu aşamada bir matematik öğretmeninden yardım alabilirseniz sizin için eşsiz bir öğrenim deneyimi olabilir. Kitaptan okumak yerine birinin size anlatması daha faydalı olabilir.

 

Yukarıdaki aşamaları geçtikten sonra son aşama olan pratik yapma aşamasına başlayabilirsiniz. Çalıştığınız konularda bulabildiğiniz kadar fazla kaynaktan farklı sorular çözerek öğreniminizi pekiştirebilirsiniz.

 

Toplu olarak değil de konular üzerine tek tek eğilerek sıraya koyarak çalışmalı ve soru çözümlerini de öğrendiğiniz tek bir konunun ardından sadece o konu ile ilgili yapmalısınız.

 

Site yönetimi olarak bu konudaki sorularınız ve yardım taleplerinizi yanıtlamaktan mutluluk duyacağız. Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden taleplerinizi iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.