Matematik Sınavına Nasıl Çalışılır?

matematik
matematik

Matematik dersi her şeyden önce düzenli çalışmayı gerektirir. Matematik dersine çalışmak ve başarılı olmak adına ilk yapılması gereken basit de olsa bir çalışma planı yapılmasıdır. Özellikle “basit bir plan” ibaresini kullandım ki, başarısızlık nedenlerinden bir tanesi de ders çalışma programının karmaşık ve detaylı olmasıdır.

 

Programımızı hazırladıktan sonra konu anlatımı okuyarak ve ya interaktif videolar izleyerek konuyu çalışmalısınız.

 

Ardından örnek soruları çözmeli ve çözemediğimiz soruların nasıl çözüldüğünü incelemeliyiz. Bu adım için tavsiye edilen yol bir çözümlü soru bankası satın almaktır.

 

Çözümünü incelediğiniz soruyu ardından çözümüne bakmadan tekrar çözmeye çalışın. Bu adım çok önemli bir aşamadır. Bu sebeple tekrar çözdüğünü soruları bir gün sonra tekrar çözerseniz çok daha etkili olacaktır.

 

Yukarıda belirttiğimiz adımları çalışacağınız konular üzerinde her konuya ayrı ayrı uygulayarak çalıştığınızda bir süre sonra soruların gözünüze çok kolay göründüğünü farkedeceksiniz. Böylece hedefe ulaşmış olacaksınız.

 

“Matematik Sınavına Nasıl Çalışılır?” için 30 yanıt

    1. Ya kızlar bişey diycem de bn matematik dersine çaliştüğüm kadar hiç bir derse çalışmadım amaaa olmuyooooooooorrrrrrrr vaaallahide billaahidee olmuyooooooooorrrrrrrr hayatımda hiçbir zaman bu kadar düşük not almadım ben.

      1. Ya kızlar bişey diycem de bn matematik dersine çaliştüğüm kadar hiç bir derse çalışmadım amaaa olmuyooooooooorrrrrrrr vaaallahide billaahidee olmuyooooooooorrrrrrrr hayatımda hiçbir zaman bu kadar düşük not almadım ben.

  1. Arkadaşlar öncelikle herkese başarılar.Helin denilen vatandaş gibi vurdumduymaz ve çalışmayı sevmeyen insanlar değilseniz eğer hepinizi tebrik ediyorum.Matematik bir dert olmamalı.Aksine eğlenceli bir ders olarak görülürse çalışma isteğiniz zaten artacaktır.Ben 7.sınıfım ve matematik dersinde çok iyiyim , şu ana kadar matematikten 98 altı not hiç almadım .Yalan olduğunu düşünebilirsiniz ancak yalan değil .Matematik dersi benim için en güzel ders .Sonuçta ben anlamadıklarımı araştırarak onların niçin öyle olduğunu öğreniyorum.Bu da benim geri kafalı olduğumu değil aksine araştırmacı bir kişiliğim olduğunu gösteriyor.Bu benim matematik dersine olan isteğimi artırıyor ve bıkmıyorum . Aksine matematik hastasıyım .Otobüste giderken bile matematik testi çözdüğüm olmuştur.Sonuç olarak sayısal benim hayatım.Ama siz bu kadar ağırlık vermeseniz de matematikten korkmayın.Ben hep şunu söylüyorum:”Ben matematikten korkmam , matematik benden korksun.”

  2. tugçecim canım benim 7. sınıfta herkes 100 alır 98 in altına düşmez benim yıl sonu ortalamalarım hem 97 ydi sen bir liseye git 11-12 ol o zaman görürsün asıl matematiği senin şimdi gördüklerin çerez. bulmaca gibi bir şey

  3. Benim matematiğim çok kötüydü ve çok çalıştım azmettim 33 almışken 97 aldım ve sonra çok mutlu oldum takdir aldım sizde 1 gün önceden değil de bir haftanızı matematiğe verirseniz yada 2-3 gününüzü ara vererek test çözüp çözümlü soru bankası incelerseniz ve örnek yazılı çözümleri ve konu anlatımları dinlerseniz etkisi büyük olacaktır bende matematiği hiç sevmem ama 97 aldım ve mutluyum sizde mutlu olun notunuz her ne olursa olsun 👊🏻 <3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.