Toplam Fark Formülleri Ezberleme Yöntemi

Bu konumuzda toplam fark ve yarım açı formullerini öğreneceğiz. Artılar, eksiler, sinüsler, kosinüs ler birbirine çok karışan bir konu olduğundan anlaşılması zor gibi gelmektedir fakat bu konu anlatımından sonra kafanızda hiçbir soru işareti kalmayacak ve düzenli tekrarları yaptığınız takdirde bir daha unutmayacaksınız.

.
.

Üstteki resimde sol tarafta yazanları insanların isimleri, sağ tarafta yazanları ise insanların karakterleri ve kişilikleri olarak düşünelim.

Bu insanlardan sinüs ve kosinüs adlarında iki tane köy oluşturacağız. Sinüs köyü 3 güzel özelliğe sahip olan insanlardan oluşacak ve kosinüs köyü de 3 kötü özelliğe sahip olan insanlardan oluşacak.

3 iyi özelliğe sahip olan sinüs köylülerinin bu özellikleri; bir köşeye sinip hayata küsen insanlar olmamaları, şen şakraklardır. Yani sinüs köylüleri sinmez küsmez, küsmez sinmez ve ters hareket yapmayan insanlardır.

.
.
.
.

Kosinüs köyünün de 3 kötü özelliğinin olduğunu söylemiştik. Bu kötü özellikler, insanların kös kös oturması, sinsi sinsi bakmaları ve ters hareketler yapmalarıdır.

.
.
.
.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.