Nedim Bey, kilogramı 0,75 TL olan üzümden 3 kg ve kilogramı 1,3 TL olan

Soru: Nedim Bey, kilogramı 0,75 TL olan üzümden 3 kg ve kilogramı 1,3 TL olan erikten de 2 kg alırsa manava kaç TL öder?

Cevap: kilogramı 0,75 TL olan üzümden 3 kg =>  0,75×3 = 2,25 tl yapar.

kilogramı 1,3 TL olan erikten de 2 kg alırsa => 1,3×2 = 2,6 tl yapar.

Toplamda ise 2,25 x 2,6 = 4, 85 tl yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.